zpráva vikáře

30. května 2012 v 12:34 | Grizly
Drazí bratři a sestry starší, vy, kdo máte na srdci misii na Proseku,

Od dubna 2012 jsem začal pracovat jako vikář pod vedením br. kaz. Bronislava Kalety pod CB Žižkov na Proseku. Tomu předcházely měsíce přípravy a studia. Zúčastnil jsem se konference Josiah Venture v Malenovicích spolu s br. Daviesem, který vede misijní práci na Libuši. Přemýšleli jsme nad významem misionálního společenství a nad možnostmi misie na sídlišti. Ještě v předchozím měsíci jsem se zúčastnil fóra Innov8 organizované ČEA, kde jsem se zúčastnil tracku učednictví. Na tomto fóru jsem se Božím vedením seznámil s Radkou Brahovou, křesťanskou překladatelkou, která bydlí na Proseku. Domluvili jsme se na setkání s ní a s jejím manželem. Na tomto setkání jsem zjistil, že její manžel, Pavel Braha, v posledním roce prožívá povolání oslovit evangeliem Prosek, místo kde žijí a byli by rádi, kdyby na Proseku vznikl časem nový sbor.

V tuto chvíli se setkáváme u manželů Brahových, kteří nám laskavě umožňují se setkávat u nich doma na sídlišti. Děláme průzkum sídliště a hledáme vhodné místo, kde bychom mohli začít. Od září bychom chtěli oslovit sídliště skrze kurz Alfa. Také bychom rádi oslovili školy s nabídkou učit náboženství nebo uspořádat přednášky s křesťanskou tématikou. Modlíme se i za možnost uspořádat přednášku na zajímavé téma, kam bychom mohli pozvat hledající lidi, které bychom mohli poté pozvat na další křesťanské akce.

Osobně bych byl rád, kdyby časem mohla vzniknout kromě modlitebních setkání křesťanská skupinka, která by se stala základem pro budoucí vedoucí na Proseku a sloužila by jako základ založení vznikajícího nového společenství na Proseku. Kromě těchto dvou setkání by pravidelně probíhaly misijní aktivity, ať už jednorázové akce - koncerty, přednášky, manželská setkání ad., ale i pravidelné opakující se série setkání jako je Alfa, které by se staly zdrojem a možností pozvání na tuto křesťanskou skupinku. Na té by probíhalo vyučování, sdílení, modlitby a vyzbrojování učedníků ke službě evangeliem na Proseku.

Jsem velmi povzbuzen tím, že ještě než jsme začali (v dubnu), už máme pravidelná setkání modlutebního teamu, kterého se účastní br. kaz. Kaleta, já, moje manželka Mirka, Pavel a Radka a ještě br. kaz. Potma, který má vizi oslovit evangeliem Severní Město.

Také jsem velmi vděčný za mentorská setkání s br. kaz. Kaletou, který mě připravuje na práci kazatele v CB.

Děkuji moc za vaši podporu. Modlete se prosím za otevřené dveře evangeliu na Proseku. Za další manželské páry, které by se k nám mohli připojit do vznikajícího misijního týmu. A za zdařilé oslovení a pozvání na Alfa Kurz, za místo, kde bychom mohli setkání pořádat. A také za úspěšné oslovení škol s nabídkou vyučování. A také za vznikající vizi a jednotu ve spolupráci mezi sebou, dobrou komunikaci a tvůrčí atmosféru a modlitební zápal.V Kristu,pro Boží slávu,14.5. 2011 Petr Šedý, vikář CB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama