Misionální komunita

25. února 2012 v 19:31 | Jeff Vanderstelt, přeložil Petr Šedý |  Reflexe
Misionální komunita je rodina misionářů - služebníků, kteří činí následovníky, kteří činí následovníky Krista.

Rodina

Za prvé je misionální komunita skupina věřících, kteří žijí a zakoušejí život společně jako rodina. Vidí Boha jako jejich Otce díky jejich víře v osobu a dílo Ježíše Krista a nové znovuzrození v Duchu Svatém. To znamená, že mají a zakoušejí nadpřirozenou lásku Otce ke všemu - sdílejí svůj čas, zdroje, potřeby, zranění, úspěchy, peníze, atd. Znají sebe navzájem dobře. Tohle poznání zahrnuje znalost příběhů druhých a znamená to poznání silných a slabých stránek druhých pokud jde o víru v evangelium a jeho dopad v životě (Jan 1,11-13, Řím 12,10-16, Ef 5,1-2).

Misionáři

Boží rodina je vyslána jako je vyslán Syn Duchem, aby prohlašoval dobrou zprávu o království - evangelium - a naplnil Velké Poslání Ježíše (Mt 28,18-20). Misionální komunita je více než biblické studium nebo malá skupinka, která se stará o druhé věřící. Misionální komunita se skládá z Duche vedenými a Duchem naplněnými lidmi, kteří spolu radikálně mění své životy pro misi povolávání následovníků konkrétních lidí a v konkrétním místě, kde není svědectví evangelia. To znamená prakticky, že kalendář, zdroje a rozhodnutí jsou společně utvářeny za účelem společného oslovení lidí (Mt 3,16-4,1, J 20,21, Sk 1,8, 13,2).

Služebníci


Ježíš je Pánem a my jsme jeho služebníci. Misionální komunita slouží lidem kolem nás stejně jako my sloužíme našemu Pánu. Když to činíme, nabízíme příchuť toho, co znamená být pod vládou Ježíše Krista. Žít jako služebníci Krále, který sloužil druhým, ukazuje přitažlivé svědectví Ježíšova království a moci evangelia, které mění lidské životy. Misionální komunita slouží tak, že se lidé ptají, co je to evangelium? Žije takovým způsobem, že životy služebníků nemohou být vysvětleny jinak než evangeliem Království Ježíše (Mt 20,25-28, J 13,1-17, Fp 2,5-11, 1.Pt 2,16).

Následovníci

Všichni se učíme od Ježíše, který je naším rabínem a dal nám Ducha, aby nás naučil všechno, co je pravda o Ježíši a uschopnil nás žít Jeho přikázání. Ježíš nám přikázal činit učedníky, kteří věří evangeliu a mají novou identitu a jsou schopni poslouchat všechna jeho přikázání (Mt 28,19-20).

Misionální komunita je nejlepším prostředím ve kterém se může toto uskutečňovat.
Následovníci jsou povoláni a rozvíjí se:
  1. skrze sdílení života, který je průhledný a dostupný
  2. v komunitě, kde mohou žít evangelium společně
  3. v misi, ve které se učí jak předávat evangelium života a činit následovníky
Jeff Vanderstelt je pastorem v Soma Communities, součástí církve Acts 29 v Tacoma, WA. Mentoruje a cvičí zakladatele církví, slouží ve vedení sítě Acts 29 a vede vizi a vyučování v hnutí the Soma movement.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama